„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.”

Wisława Szymborska

16 kwietnia 2015 r. podczas uroczystej mszy św. w kościele parafialnym w Glinojecku pożegnaliśmy wieloletniego dyrektora naszej szkoły – Pana Piotra Stasiaka, który odszedł od nas 12 kwietnia w wieku 61 lat.

W tej ostatniej drodze towarzyszyli mu najbliżsi członkowie rodziny, przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Glinojeck, delegacje ze szkół i ośrodków oświaty. Nie zabrakło tam również nas – współpracowników Pana Dyrektora, uczniów oraz wychowanków Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Glinojecku, z którą zmarły zwiazany był od 1977 r.

Pan Dyrektor w trakcie 38 lat pracy w naszej placówce, wykonując zawód nauczyciela oraz pełniąc funkcję dyrektora szkoły zapisał się w naszej pamięci jako człowiek obdarzony niezwykłą łagodnością, spokojem, emanujący wewnętrznym ciepłem i pogodą ducha. Z racji pełnionego urzędu dał się również poznać jako osoba pracowita, zaangażowana, odpowiedzialna, sumienna, uporządkowana i wymagająca.

Niech pamięć o zmarłym Panu Dyrektorze towarzyszy nam na co dzień, a wspomnienie o Jego pięknym i bogatym życiu będzie dla nas przykładem w drodze do stawania się coraz lepszymi i piękniejszymi.